Merak Edilen Sorular

1)Kış Aylarında Halılarım Kurur Mu?

Mert halı yıkama fabrikası kış aylarında tamamen ısı yalıtımlı, ılık hava sirkülasyonunu sağlayan kurutma odasını kullandığından kış aylarında da kısa sürede halılarınızı tertemiz teslim eder.

2. Halıdan Lekeler kesin çıkarmı?

Mert halı yıkama olarak her zaman çok geniş bir leke çıkarıcı ürün gamına sahibiz. Hemen hemen her leke için ayrı bir leke çıkarıcımız bulunmaktadır. Ancak zaman zaman halının yapısından yada evde yapılan yanlış müdahaleden kaynaklı lekeler çıkarılamayabilmektedir. Ancak bu durum tüm yıkamalar içinde çok çok düşük bir orandır.

3) Neden Halıların Yıkama Fiyatları Arasında Farklar var

Özetle diyebiliriz ki halıların üretiminde kullanılan ham maddeler farklı olduğu için halılarda kullanılan temizleme maddeleri de farklıdır. Kök boyası ile üretilen halılarda renk vermemesi için çeşitli ürünler kullanılır. Özellikle son yıllarda halı üretiminde bambu, doğal elyaf, visco, tencel gibi ham maddelerin kullanılıyor olması bu ürünlerin temizlemesinde kullanılan ürünlerinde değişmesine neden olmuştur. Bu tip halılar klasik yöntemlerle yıkandığı ve pH derecesi yüksek kimyasallar kullanılması durumundan çok çabuk deforme ve bozulmalarla karşı karşıya kalabilmekteyiz. dolayısı ile bu halıların temizlenmesinde daha hassas ve alkali olmayan ürünlerin kullanılması gerekmektedir, tüm bu sebeplerden dolayı girdi maliyeti ve işçilik artmakta bu da fiyata yansımaktadır.

4) Halıma Bir Şey Döküldüğü Zaman Müdahe Etmelimiyim Yada Nasıl Müdahale Etmeliyim

Bu gibi durumlarda halınıza kesinlikle müdahale etmeminizi ve profosyonel yıkama hizmeti sunan bir firmadan destek almanızı tavsiye ederiz zira evde yapılacak yanlış bir uygulama çıkması kolay olabilecek bir lekeyi bizler için daha da zorlaştırabilmektedir. Eğer mutlaka bir kimyasal ile müdahele edilmesi gerekiyorsa öncelikle halının çok fazla görünmeyecek bir bölgesinde küçük bir test uygulaması yapmanızı tavsiye ederiz.

 

Yorum Yazın

Tıkla Ara